+420 736 460 060

O chalupě na Mlýně

První zmínky o budově mlýna na místě dnešní Chalupy Na Mlýně jsme zaneseny v katastrální mapě obce Jindřichov, tehdy Neu Ulllersdorf ,z roku 1834. Od té doby doby uteklo ve zdejším potůčku hodně vody do roku 2018, kdy se začala psát nová současnost, tehdy zchátralého objektu, kdy současný majitel začal s rekonstrukcí do dnešní podoby.

Od začátku rekonstrukce bylo důležité zachovat historický odkaz a přitom zajistit podmínky pro ubytování dle současných vysokých standardů Jak se nám to povedlo, můžete posoudit sami.

Umístnění chalupy v obci Jindřichov

Nově zrekonstruovaná Chalupa Na Mlýně,  se nachází v klidné části Nových Losinách, které jsou součástí obce Jindřichov na okraji Chráněné Krajinné Oblasti Jeseníky a umožňuje ubytování 16 osob. Chalupa se nachází přibližně ve středu obce a její pozemek a soukromí zajišťuje Novolosinský Potok, který kolem chalupy protéká a odděluje jí od příjezdové cesty.

Svou polohou, vybavením a dispozicemi je Chalupa Na Mlýně vhodným místem pro vyznavače aktivní stylu života, ale i pro odpočinek a rozjímání za zvuku zurčícího potůčku, který Chalupu obepíná . V jakémkoliv ročním období umí chalupa nabídnou zázemí  pro rodiny s dětmi, party přátel, nebo také může být využita jako základna pro sportovní družstva při soustředěních.

Dispozice

Třípatrová Chalupa Na Mlýně disponuje v přízemí s prostornou kuchyní, která je spojena se společenskou místností. Dále v přízemí je sociální zařízení, Sauna a chodba.

V prvním patře se nachází 5 ložnic, sociální zařízení a koupelna se sprchou.

V podkroví se nachází velký pokoj se sedmi postelemi

V podkroví se nachází velký pokoj se sedmi postelemi

Venkovní prostor nabízí krytou pergolu s plynovým grilem, místo pro odpočinek a také možnost ochlazení se v místním potůčku, což uvítají zejména příznivci saunování

Ubytování

V Chalupě Na Mlýně se snažíme, aby na každého návštěvníka dýchla historická atmosféra dob, kdy Chalupa na Mlýně byla ještě mlýnem. K tomu nám napomáhají renovované historické skříně na pokojích, stylové postele včetně stylového povlečení peřin, ve kterých se opravdu nádherně spí. Pro dobrý spánek jsme nechali do všech postelí vyrobit kvalitní matrace na míru.

Pokoje první patro

 • 3 pokoje s manželskou postelí
  • 1 pokoj s manželskou postelí a možností postýlky nebo přistýlky pro malé děti
  • 1 pokoj s manželskou postelí  a jednou oddělenou postelí

 

Podkrovní pokoj

Podkrovní pokoj je přístupny po stylových dřevěných schodech z prvního patra. Samotný pokoj má sedm dřevěných postelí a dostatek dřevěných skříněk se šuplíky pro oblečení a osobní věci.

Kuchyně, Společenská místnost a vybavení

Přízemní patro je koncipováno tak, aby se zde mohli scházet všichni bydlící na chalupě a trávili zde čas dohromady komunikací, společenskými hrami a sdíleli svoje zážitky z prožitého dne nejen na sociálních sítích, ale i mezi sebou, jak za starých časů, kdy kuchyně a přidružená  světnice byly místem setkání a společenského ruchu celého domu.

Kuchyň

Prostorná kuchyně spojená se společenskou místností je vybavena a koncipována tak, aby bylo možné pohodlně, bez komplikací a bezpečně uvařit od snídaně až po menu o tří chodech pro plně obsazenou chalupu. Do vybavení kuchyně patří:

 • Vestavěná trouba s indukční deskou
 • Prostorná pracovní deska
 • Velký dřez s odkapávacím prostorem
 • Dvě velké lednice s mrazáky
 • Kávovar na Espreso
 • Rychlovarná konvice
 • Stylové hrnce
 • Myčka nádobí

Samozřejmostí je Velké množství příborů, hrnků, sklenic, misek, talířů, prkýnek, ostrých nožů a další. K pečení mas je možné také využít integrovanou troubu v kamnech společenské místnosti, můžeme potvrdit, že například vepřové koleno z této trouby chutná delikatně

Společenská místnost

Společenská místnost je nejprostornějším místem celé Chalupy na Mlýně a je spojena s kuchyní. Vybavení společenské místnosti je motivováno odkazem minulosti a tedy je jednoduché, praktické a funkční. Společenská místnost je zároveň i jídelnou. K vašemu setkávání a sdílení společného času je připraveno:

 • Dva velké dřevěné stoly a čtyři dřevěné lavice
 • Krbová kamna s vlastní troubou
 • Knihovna se čtením všeho druhu
 • Společenské hry
 • Velkoplošná Televize

Sociální zařízení a vytápění

V celém objektu je umístěno několik sociálních zařízení, které jsou společná, tedy jednotlivé pokoje jsou bez toalet a sprchových koutů.

V přízemí naleznete:

 • jednu toaletu
 • jednu sprchu v prostoru se saunou

V prvním patře je k dispozici:

 • Jedna oddělená toaleta
 • Toaleta v koupelně
 • Prostorný sprchový kout v koupelně
 • dvě umyvadla v koupelně

Vytápění celé chalupy je zajišťováno centrálním vytápěním s radiátory s regulační hlavicí  v jednotlivých pokojích, vyhřívanou podlahou. Ve společenské místnosti jsou výborným zdrojem kamna na dřevo.

Sauna

Finská sauna

Pro odpočinek po náročném sportovním dni, nebo vydatné turistické túře je vám k dispozici Finská sauna s elektrickými kamny.

Do potírny se vejde pohodlně 4- 5 lidí

Odpočívárna

Ke každé sauně je třeba i odpočívárna a možnost ochlazení.  Naše chalupa nabízí ochlazení Ve sprchovém koutu, případně můžete prosklenými dveřmi vyjít ven a v zimním období položit své tělo do sněhu. Odvážnější se mohou zchladit v místním potůčku .

Relaxovat pak můžete v odpočinkové místnosti na lehátkách

Venkovní prostor

Venkovní prostor je připraven pro trávení chvil při odpočinku, relaxu a rozjímání. Hlavní dominantou je pergola instalovaná na západní straně chalupy.

Samotná zahrada je oplocená kombinací kamenné zdi a dřevěných prken, takže nabízí dostatek soukromí a prostoru pro váš odpočinek

Pergola

Střecha pergoly je instalována na západní štít chalupy přes celou šířku chalupy, takže vytváří velký krytý prostor pro venkovní posezení, kdy v letních měsících poskytne dostatek stínu a v zimních závětří. Pergola skýtá také plynový gril, kde si můžete připravit jakékoliv grilované pochutiny

Bazén

V letních měsících je všem návštěvníkům k dispozici i zahradní bazén, který zajisté využijete k odpočinku po horských výpravách, případně jako tradiční letní zábava pro děti.

Parkování

Parkování je možné přímo před Chalupou Na Mlýně. Při příchodu do Chalupy musíte překonat jen dřevěný most nad místním potokem

Sdílejte nás na sociálních sítích